Szczepienie przeciwko WZWB przed planowaniem ciąży

Witam! Planujmy z narzeczonym starać się o dziecko od maja przyszłego roku. Nie mam odporności na WZW typu B powinnam się zatem zaszczepić (antygen HBs ujemny). Szczepienie w jakim trybie będzie dla mnie najbardziej wskazane? Myślałam o trybie przyspieszonym bo ten w schemacie 0-1-6 zmusiłby nas do odłożenia ciąży niemal o rok...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, szczepienie przeciwko WZW B nie jest obowiązkowe przed zajściem w ciążę i jeżeli zależy Pani na zajściu w ciążę w pierwszej kolejności, to zaszczepić może się Pani po ciąży.
Możliwe jest uodpornienie się w schemacie 0-7-21 dni z dawką przypominającą po roku, jednak metoda ta jest mniej skuteczna, niż standardowy schemat 0-1-6 mies.