Szczepienie przeciwtężcowe w ciąży

Witam, jestem w 6 miesiącu ciąży. Ugryzł mnie pies (niestety sama jestem temu winna ponieważ chciałam rozdzielić dwa gryzące się psy i jeden z nich przez pomyłkę złapał mnie za nogę - łydka, pod kolanem). Zdezynfekowałam od razu ranę. Wszystko ładnie się goi ale zastanawiam się czy fakt, że nie zgłosiłam się do szpitala na szczepienie przeciwtężcowe może spowodować szkody dla mojego zdrowia i dla zdrowia mojego dziecka. Małgorzata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się do lekarza, który ustali zasadność podania anatoksyny.