Szczepienie trzymiesięcznego dziecka przeciw rotawirusom

Witam chcial sie dowiedziec jezeli corka ma skonczone trzymiesiace i teraz chcialam zaszczepic ja na rotawirusy czy moge jeszcze czy to ma sens?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szczepionki są przeznaczone dla wszystkich zdrowych niemowląt od 6. do 24. tygodnia życia, ale pierwszą dawkę należy podać przed ukończeniem 12. tygodnia. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.