Szczepienie u 16-miesięcznego dziecka a kulenie

Witam ! Mój synek 16 miesięcy kilka dni temu przeszedł szczepienie. JEdno kłócie w nóżkę, drugie też i trzecie w rączkę. Dzieńpo szczepieniu zauważyłam że lekko kuleje na nóżke, nie może też sobie kucnąć, zabawki zbiera z podłogi na prostych nogach, chcąc wejsc pod stół po zabawkę często wchodził na czworkach dziś jedna nogę miała zgiętą drugą prostą. Czy to coś poważnego? dziecko podczas szczepienia nam płakało i było bardzo spięte i czy to przez to że mięśnie były napięte?

może mieć odczyn poszczepienny i boli go okolica wkłucia ale nie można wykluczyć że wkłucie było blisko nerwu kulszowego i należy to za tydzień sprawdzić u lekarza.