Szczepionka na wściekliznę a zakaz picia alkoholu

Witam, mam pytanie w sprawie szczepionki przeciw wściekliźnie (szczepienie profilaktyczne, I dawka, VERORAB). Znalazłam w internecie informacje, że w przypadku przyjmowania tej szczepionki nie wolno pić alkoholu ani opalać się. Lekarz medycyny nic nie wspomniał mi o takich zaleceniach. Kolejna wizytę mam za 6 dni, a nie chciałabym narazić się na problemy zdrowotne z powodu wypicia przysłowiowego kieliszka wina. Nie znalazłam też informacji na powyższy temat na ulotce szczepionki. Bardzo proszę o informacje w tym temacie, gdyż to co wyczytałam w internecie bardzo mnie zadziwiło np. zakaz spożywania alkoholu przez 6 m-cy od pierwszej dawki szczepionki. Dziękuję za odpowiedź.

Witam!
W takich sytuacjach zawsze należy się kierować informacjami, które producent zamieścił w ulotce. W ulotce tej szczepionki producent nie zabronił wyraźnie spożycia alkoholu czy opalania się. W związku z tym spożycie niewielkich ilości wina (kieliszek okazjonalnie) nie powinno spowodować żadnych zakłóceń w wytwarzaniu przeciwciał odpornościowych ani też problemów zdrowotnych. Wszystkie wątpliwe tematy proszę poruszyć podczas wizyty u lekarza medycyny podróży. Pozdrawiam serdecznie!