Szczepionka przeciw febrze a zrobienie tatuażu

Witam, Za 3 tygodnie lecę do Ameryki Centralnej. Za parę dni chcę zaszczepić się przeciż żółtej febrze. W tym samym czasie planowałam zrobienie tatuażu (ok. tydzień po szczepieniu, min,. 5 dni po) Czy istnieją przeciwskazania i powinnam zrezygnować ze zrobienia tatuażu w tym czasie? Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szczepienie przeciwko żółtej febrze nie jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę się tylko zastanowić czy podczas podróży będzie Pani miała możliwość właściwego zadbania o ranę po tatuażu!