Szczepionka przeciwko grypie dla kobiety w ciąży

Czy szczepionka przeciwko grypie jest bezpieczna dla kobiety w ciąży?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Najlepiej zaszczepić się przed planowaną ciążą. Kobiety już będące w ciąży powinny unikać szczepienia w pierwszym trymestrze, kiedy ryzyko poronienia jest największe.
Szczepienie w późniejszym okresie ciąży ZAWSZE powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę.
Należy rozważyć czy szczepienie może przynieść potencjalne większe korzyści, niż jest ryzyko związane ze szczepieniem.