Szczotkowanie zębów po ekstrakcji ósemki

Witam. Jestem już już 5 dzień po zabiegu usunięcia górnej prawej ósemki. Zabieg miałem 10 grudnia w zeszłym tygodniu i trwał on zaledwie 5 może 10 min włącznie ze znieczuleniem. Nie miałem przepisanych antybiotyków ani zakładanych szwów. Ból zniknął momentalnie i teraz go praktycznie nie odczuwam. Chciałem się zapytać po jakim czasie mogę szczotkować zęby bez obawy że coś mi się stanie w miejscu usuniętego zęba, w sensie kiedy mógłbym wrócić do higieny jamy ustanej z przed zabiegu ?

Witam,
Nie wiedząc jak wygląda rana po ekstrakcji nie mogę udzielić Panu konkretnej odpowiedzi. Proszę zapytać o to lekarza , który zabieg przeprowadził i wie jakie są rokowania.
Do higieny rany pozabiegowej są specjalne szczoteczki , które pacjent może używać nawet w dniu zabiegu. Jednak służą one do oczyszczania szwów i błony śluzowej , ale nie czyszczą zębów - są za miękkie.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło