Szczypanie i swędzenie penisa

Witam, mam mały (oby) problem. Od ok. tygodnia czuję swędzenie i pieczenie przy ujściu cewki moczowej. Trochę o tym czytałem i w niemal każdym podobnym przypadku towarzyszy temu wydzielina wydobywająca sie z penisa oraz zaczerwienienie, co głównie ma miejsce podczas oddawania moczu. W moim przypadku tak nie jest, lekkie pieczenie/swędzenie towarzyszy mi praktycznie non stop, jednak zaczerwień brak. Nie wiem, czy to może być zapalenie cewki moczowej, czy coś poważniejszego, obawiam się, że wpływ na to mógł mieć stosunek płciowy odbyty bez prezerwatywy ok. miesiąc temu. Zdaję sobie sprawę z tego, że powinienem się udac do urologa, jednak jest to dla mnie trochę krępujące, jestem młodym facetem (potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?). Czy możliwe jest, że takie objawy wynikają tylko i wyłącznie z przeziębienia? Bo właśnie w ostatnim tygodniu trochę mnie zawiało i mam nadzieję, że to jedyny powód mojej dolegliwości. Proszę o jakąś radę, z góry dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Jeśli wiąże Pan wystąpienie dolegliwości ze stosunkiem bez prezerwatywy, to należy udać się do wenerologa. Jest to lekarz zajmujący się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie jest do niego potrzebne skierowanie. Jeśli jednak objawy nie są raczej wynikiem stosunku, to proszę udać się do lekarza rodzinnego. Z dużym prawdopodobieństwem wystąpiła u Pana infekcja układu moczowego, którą lekarz rodzinny potrafi leczyć sam. Jeśli jednak stwierdzi, że konieczna jest konsultacja, da Panu skierowanie do urologa.

Pozdrawiam!