Szczypanie podczas oddawania kału i ślady krwi na papierze toaletowym

Witam. Borykam się od jakiegoś już czasu z bardzo wstydliwym problemem. Podczas oddawania kału, odbyt bardzo mnie szczypie, wrażenie jest podobne do pękania skóry. Często na papierze toaletowym zauważam też ślady krwi jak gdyby po faktycznych pęknięciach, nie znajduje się ona w kale. Proszę o radę, co to jest za schorzenie i jak go wyleczyć? Wstydzę się iść do lekarza i mówić o tym twarzą w twarz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest wizyta u lekarza najlepiej proktologa, który po osobistym badaniu zdecyduje o dalszym postępowaniu diagnostyczno-leczniczym. Być może przyczyną dolegliwości jest szczelina odbytu.