Szczypanie przy stosunku w okolicach intymnych i brak okresu

Witam 7 tygodni temu kochałam się z moim narzeczonym i teraz on wyjechał i okres powinien pojawić się 4 dni temu, ale go nie ma i nie mam żadnych objawów ciąży ani okresu. Okres mam nieregularny są wahania 2-3 dni, ale nie 4 zaczynam się martwić, bo jeszcze nie jesteśmy gotowi zostać rodzicami. Dodam, że po wyjeździe mojego narzeczonego 6 tygodni temu miałam okres, ale taki troszkę dziwny, bo zawsze mam bardzo intensywne a ten był skromny i tylko przez 4 dni. Teraz wydaje mi się, że piersi są delikatnie powiększone tak jak przed okresem, ale nic poza tym. Miałam też problem z kochaniem się, bo bardzo szczypało mnie wejście przy pochwie od jakiegoś czasu. Wczoraj miałam troszkę gęstego białego śluzu bezzapachowego. Dzisiaj zauważyłam powiększone piersi i takie wypełnione, a na dole sucho i nadal wyczekuję okresu.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Pani objawy mogą wskazywać zarówno na ciążę, jak i na nadchodzącą miesiączkę. Powinna Pani wykonać test ciążowy, który w siedem tygodni od stosunku na pewno da Pani odpowiedź, czy zaszła Pani w ciążę. Proszę więc udać się apteki, kupić test ciążowy z moczu i go wykonać, używając najlepiej porannego moczu. Szczypanie przy stosunku w okolicach intymnych może wskazywać na infekcję. Jeśli sytuacja będzie się utrzymywać - proszę udać się do swojego lekarza ginekologa. Jeśli używają Państwo prezerwatyw, to takie szczypanie może świadczyć też o uczuleniu na lateks. Pozdrawiam serdecznie!