Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szerokie rozstawianie rączek u 6-miesięcznego syna z powodu asymetrii i słabej obręczy barkowej

Witam serdecznie, mam dwa pytania, pierwsze - mój 6-miesięczny synek szeroko rozstawia ręce i blokuje je kiedy chcę wyprowadzić rączki do przodu. Jesteśmy wtrakcie rehabilitacji bobathem już ponad 3 -miesiące z powodu asymetrii i słabej obręczy barkowej, problem z rączkami pojawił się odkad Maluszek zaczął pływac na sucho - ok 1 miesiąca temu. Rehabilitacja na razie nie przynosi efektu dlatego chciałam to skonsultować - czy takie szerokie rozstawianie rączek może mieć poważne konsekwencje?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam, nie specjalizuje się w pediatrii ale rozmawiałem z koleżanką, która zajmuje się tematem od 20 lat. Parafrazując: jeżeli dziecko nie ma odruchu podporu (a powinno w tym czasie już mieć) to należy dalej rehabilitować. Należy również sprawdzić obecność asymetrycznych odruchów, które powinny już wygasnąć. Brak danego odruchu symetrycznego może skutkować osłabionym napięciem prostowników grzbietu i głowy przez co dziecko nie będzie potrafiło utrzymać równowagi w pozycji siedzącej i stojącej. Pozdrawiam, dziękuję.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy