Szerokopodstawna tylno-pośrodkowa z lewostronną lateralizacją protruzja krążka międzykręgowego

Czy to wymaga operacji? C5-C6 widoczna jest 2.5-3 mm szerokopodstawna tylno-pośrodkowa z lewostronną lateralizacją protruzja krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego, z modelowaniem rdzenia szyjnego w odcinku przednio-lewobocznym - bez zmiany sygnału rdzenia, ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych bardziej lewego. Korzeń nerw lewy w okolicy wejścia i w obrębie otworu międzykręgowego jest uciśnięty, spłaszczony i przemieszczony grzbietowo- cechy konfliktu z korzeniem nerwowym lewym.

Aleksander Ropielewski

Wskazaniem do operacji są przede wszystkim objawy kliniczne i to one mają decydujące znaczenie. Jeżeli ma Pani objawy zaburzeń czucia, ruchu lub stałe dolegliwości bólowe to najpewniej wskazane jest leczenie operacyjne, jednak ostateczną decyzję podejmie Pani wspólnie z lekarzem