Szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego

Opis badania TK. Szpara m-k L5-S1 węższa.Centralna wypuklina krążka międzykr. na poz szpary międzykręgowej L4-L5 z uciskiem w. oponoweo i cechami wzgl stenozy wewnątrzkanałowej. wymiar strzałkowy kanału 12mm. Zmiany degeneracyjne tarczy m-k L5-S1. Szerokopodstawne uwypuklenie krążka miedzykregowego na poz tej szpary z niewielkim uciskiem w.oponowego.Wymiar strzałkowy 13mm.Osteofity na tylno-bocz. kr. trzonow wypukl. sie do otw. miedzykr. z uciskiem korzeni nerw.obustronnie.Poz ust kos.krzyżowej.

Witam serdecznie,

Badanie TK uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z chcąc zwężenia kanału kręgowego.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.