Szkoła a zaplanowanie posiłków

Witam:) Mam problem z rozplanowaniem posiłków w ciągu dnia.Otóż wstaję o godzinie 6.00, do szkoły wychodzę o 7.30 i kończę lekcje o godzinie 15 lub 16.W szkole spędzam stosunkowo dużo czasu i nie mam możliwości korzystania z tamtejszych obiadów.Chciałabym zaznaczyć,że przechodzę na dietę odchudzającą. Mam 15lat,150cm wzrostu,ważę 58kg i mój rozwój się zakończył(stwierdził lekarz endokrynolog)Jak rozplanować posiłki,jaką powinny mieć kaloryczność?
15 LAT ponad rok temu

Jedz regularnie 5 posiłków. Pierwszy posiłek powinnaś zjeść do ok 1 godziny od wstania, następne posiłki rozplanuj co 3 - 4 godziny. Kolację zjedz ok 2-3 godzin przed snem. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną najlepiej jak udasz się do specjalisty, który opracuje Ci indywidualny program żywieniowy odpowiedni dla Twoich potrzeb, wieku, trybu życia, stanu zdrowia. Pamiętaj, że dieta to nie tylko kaloryczność ale ważny jest dobór i jakość produktów jak i proporcje pomiędzy różnymi składnikami odżywczymi.

Witam,
Do określenia Pani zapotrzebowania na energię i poszczególne składniki odżywcze potrzebny jest jeszcze pani poziom aktywności fizycznej ( mały, średni, duży). Proszę określić ile czasu dziennie bądź tygodniowo poświęca Pani na aktywność fizyczną i jakie dyscypliny sportu pani podejmuje. należy zaplanować 5 małych objętościowo posiłków i spożywać je w odstępach 3-4 godz.Śniadanie powinno stanowić 25% dziennego zapotrzebowania na energię i powinno być zjedzone do godziny po przebudzeniu. Drugie śniadanie stanowi 10% zapotrzebowania na energię, obiad stanowi 35% zapotrzebowania , podwieczorek tak samo jak II śniadanie, a kolacja 20% -powinna być lekkostrawna i zjedzona 2-3 godz. przed snem. Oczywiście należy kierować się zasadami nowej piramidy żywienia. W celu dopasowania diety do Pani indywidualnych potrzeb najlepiej zgłosić się do wykwalifikowanego dietetyka, aby uniknąć problemów zdrowotnych.
Życzę zdrowia,
Katarzyna Migoń,
www.provita-katowice.pl

Witam,
Pierwszy posiłek powinien pojawić się maksymalnie do godziny po wstaniu , każdy kolejny po ok. 3 godzinach od poprzedniego ± 0,5 godziny, tak aby ostatni posiłek pojawił się nie później niż o 19:00. Kaloryczność posiłków zależna jest nie tylko od wieku, płci, ale również od rodzaju i intensywności aktywności fizycznej, dlatego tu nie mogę jednoznacznie udzielić informacji.