Szmery u noworodka a wada serca

Witam dostaliśmy wypis dziecka z Kliniki Neonatologii w którym pisało (Noworodek konsultowany przed wypisem przez kardiologa z powodu szmeru nad sercem -FoA 2.5 mm , PDA 1.5 mm, struny w LV. ) Czy z tego opisu można się dowiedzieć czy dziecko ma jakąś wadę serca lub coś innego proszę o odpisanie. Dziękuje

U noworodka nie jest jeszcze w pełni zamknięty OTWÓR OWALNY, /jest to przepływ m- komorowy, który musi być w życiu płodowym/, zamyka się w ciągu pierwszych godzin i. dni życia.
Czasem może zostać nie zamknięty i to wymaga dalszej konsultacji kardiologa.
Wysłucha to pediatra na pierwszej wizycie.
Pozdrzwiam L Plisiecka