Szmery w sercu, zaburzenia rytmu serca i wysokie ciśnienie u 20-latki

witam. Mam na imię Beata. Mam 20 lat i od dziecka choruję na serce. Wykryto u mnie szmery w sercu i zaburzenia rytmu serca a ostatnio na badaniach doszło wysokie cisnienie skurcze serca i szybkie bicie serca. Nie mam ubezpieczenia i nie stać mnie na prywatne wizyty u lekarza. Proszę o napisanie czegoś wiecej na temat tej choroby. Czy to jest niebezpieczne? Czy z tą chorobą moge starac sie o rente socjalna? Prosze o kontakt jak najszybciej. Pozdrawiam. Beata

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niemożliwe jest określenie czy to jest niebezpieczne, gdyż nie podała Pani nieprawidłowości, które zostały rozpoznane (np. stenoza aortalna, niedomykalność jednej z zastawek, wady wrodzone). Ogólnie mówiąc choroby serca są niebezpieczne i należy je leczyć. Renta socjalna zależy od tego, jaka jest to choroba.