Szorstka i sucha skóra na piętach

co zrobić by skóra na piętach nie robiła się szorstka i twarda

Witam serdecznie, skóra na stopach, szczególnie w okolicy pięt, sczczególnie u kobiet zawsze będzie robiła się sucha i delikatnie rogowaciejąca ze względu na to, że często odkryte obuwie, wkładane na bosą stopę powodują ciągłe drażnienie skóry stopu co kończy się nadprodukcją skóry majacej za zadanie ochronić struktury znajdujące się głębiej. Jeśli ma Pani nadmiernie rogowaciejącą skórę stóp dobrzej jest wykonywać pedcure polegający na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka. optymalna częstość wykonywania takiego zabiegu to w czasie letnim nawet co miesiąc, w okresie zimowym-co 2-3 miesiące. Mozna również spróbować preparatów zawierających substancje rozmiękczające np Solco cerasal, Haskoseryl, lub produkty zawierające w swoim składzie mocznik, kwas salicylowy. Na codzień sprawdza się też stosowanie pumeksu. W przypadku gdy skóra na piętach peka należy stosować substancje nawilżające, natłuszczające. Powodem pęknięć w okolicy pięt może być niedobór witamin, zaburzenia krążenia, lub noszenie nieodpowiednich obuwi. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę udać się na pedicure do kosmetyczki lub do podologa. Proszę pamiętać również o regularnym tarkowaniu stóp, kremowaniu. Warto również pamiętać aby nosi wygodne obuwie, które będzie miało skórzane wkładki.