Szorstki ząb po leczeniu

Po wypolerowaniu plombowanego zęba ze względu na szorstkość, byłam na poprawce. Dziś byłam u innego stomatologa na (czwartym!) gładzeniu.Pomimo i tej poprawki zęby nie są gładkie jak pozostałe, czuję w nich takie rowki.Czy możliwe, że straciłam szkliwo? Przy wyrównywaniu zęba on i sąsiedni zostały potraktowane taka "tarką" na wiertle, wtedy nabrał takich wyżłobień. Czy potrzeba czasu na regenerację szkliwa ?

Witam
podczas zakładania plomby szkliwo musi zostać usunięte przy wierceniu wiertłem, aby dostać się w głębsze struktury zęba gdzie jest próchnica (chyba że próchnica była tylko powierzchowna).
Po założeniu wypełnienia powierzchnia zęba jest zabezpieczona i powinna zostać wygładzona.
Niewielkie nierówności zetrą się podczas spożywania posiłków, spokojnie.

Jeżeli czuje Pani rowki, szkliwo na pewno się nie zregeneruje. Po założeniu nowego wypełnienia ząb nie powinien być szorstki. Proszę jeszcze raz skontrolować wypełnienie i poprosić lekarza o polerowanie do momentu, aż nie będzie Pani czuła szorstkości.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl