Szpakowatość nóżek u dziecka

Witam Moja córeczka ma rok i 4 miesiące. Byliśmy u ortopedy bo ma krzywe nóżki, diagnoza szpakowatość nóżek. Zagrożenie krzywicą. Zbadaliśmy poziom wit D.. Wynik wyszedł 25,30. wg normy podanej na wyniku 10-30 oznacza nieznaczny nie dobór. Teraz muszę jej podawać ale nie wiem ile bedzie odpowiednie. Dodam że jest na mleku Nan Pro 3 (3xdziennie) waży 10kg. Niestety nasza pediatra kazała kupić wit. D ale nie określiła dawki. coreczka jest zdrowa i rozwija się prawidłowo.

Dzień dobry,

Nie istnieje coś takiego jak szpakowatość kończyn dolnych. Pewnie ma Pani na myśli szpotawość czyli wadę polegającą na nieprawidłowym ustawieniu kości. Co do dawki najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani z pediatrą, który leczy dziecko. Ważną rolę odgrywa tutaj fizjoterapia- proszę o tym pamiętać. Im szybciej zacznie Pani w tym kierunku coś robić tym efekty będą lepsze.

Pozdrawiam serdecznie.