Szpitalne leczenie depresji

Na czym polega leczenie chorego na depresję w szpitalu? Jacy pacjenci z depresją trafiają na oddział? Psychiatra mówił, że powinnam udać się do szpitala na miesiąc i dlatego pytam. Nie wiem, czy mój stan jest poważny, czy to dotyczy każdego chorego, pozdrawiam.

ponad rok temu

Szanowna Pani.

Leczenie szpitalne proponowane jest pacjentom, których stan jest  poważny, a leczenie prowadzone w warunkach ambulatoryjnych (Poradnia Zdrowia Psychicznego, psychiatra praktykujący prywatnie) jest niewystarczające lub nie przynosi efektów. Skoro psychiatra wskazywał na konieczność hospitalizacji, to znaczy, że leczenie prowadzone w warunkach oddziału szpitalnego będzie dla Pani najbardziej korzystne. Nie powinna pani odwlekać decyzji o zgłoszeniu się do szpitala, gdyż może to dodatkowo pogorszyć Pani stan zdrowia.

Leczenie szpitalne depresji różni się w zależności od szpitala i profilu oddziału, zazwyczaj obejmuje psychoterapię oraz farmakoterapię. Przebywanie pacjenta w szpitalu jest o tyle korzystne, że pozwala na dokładną całodobową obserwację pacjenta, jego objawów i reakcji na leki. Łatwiej jest tym samym dobrać właściwą metodę terapeutyczną i znaleźć lek oraz sposób dawkowania niewywołujący działań niepożądanych.