Sztywne łokcie i zaciskanie pięści u 9-tygodniowego dziecka

Witam. Moja coreczka ma 9 tygodni i w dalszym ciagu ma sztywne łokcie i zaciska piąstki ( przeważnie kciuki na zewnątrz) nie zawsze tak robi ale np w kapieli, po za tym nie lubi leżeć na brzuszku ( potrafi unosic glowke ale nie chce byc w tej pozycji zbyt dlugo) Pediatra określił ja jako "sztywna" i kazał tylko glaskac dłonie zeby się otwieraly, USG główki wyszlo dwa razy dobrze, po za tym coreczka jest spokojna, dobrze spi, reaguje na zabawki. czy to wyklucza wzmożone napięcie mięśniowe?

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się ewentualnie jeszcze bezpośrednio z neurologiem dziecięcym skoro ma Pani jakieś wątpliwości. On po badaniu bezpośrednim wyjaśni jaki jest stan neuronalny dziecka, czym spowodowane jest to napięcie mięśniowe i jaki powinien być dalszy sposób postępowania.