Sztywnienie kończyn u niemowlaka

Witam. Sześcioletnie niemowlę, kiedy jest na rekach od czasu do czasu bardzo się napręża. Nagle sztywnieją nóżki i rączki, dziecko zaciska również piąstki. Jest to nagły ruch, trwający około 2 sek. Ostatnio dziecko zaczęło również migać oczami, wygląda to jak tiki nerwowe. Czy są powody do niepokoju? Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sześcioletnie czy sześciomiesięczne?Objawy mogą sugerować zaburzenia neurologiczne i dlatego też niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego przez lekarza. Proszę się zgłosić z dzieckiem do pediatry w celu diagnostyki.

należy koniecznie skonsultować się z neurologiem, warto nagrać opisane objawy np na telefonie, lekarzowi bedzie łatwiej na tej podstawie postawic diagnozę