Sztywność w kręgosłupie

Witam,mam 32lata od jakiegos czasudokucza mi ból i sztywnosc w kręgosłupie. dostałam opis RTV kręgosłupa. Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa ledzwiowego .Poglebiona lordoza ledzwiowa.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Zwezenie krążków Miedzykregowych L4-L5,Ll5-S1.guzki schmorla trzonow L1,L2. Wysokość trzonow kręgowych Zachowana.prosze o pomoc w interpretacji badania.

Witam! Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa jest najprawdopodobniej jego wadą wrodzoną. Pozostałe nieprawidłowości wynikają natomiast ze zmian zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa powstałych w wyniku jego nadmiernego przeciążania, nieprawidłowej postawy czy nadwagi. W tej sytuacji konieczne jest wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji, która zniweluje dolegliwości bólowe i zapobiegnie pogłębianiu się zmian w przyszłości.