Sztywność w zębie po uderzeniu

Chcą łapczywie wziąć łyk wody w upalny dzień uderzyłem się (plastikową) szyjką butelki w przedni górny siekacz. Ząb nie chwieje się wyraźnie, nie uszczerbił się, ale do końca dnia był bolesny i taki wyraźnie odrętwiały. Minęły już 3 dni i dalej jak mocno nagryzę nim skórkę od chleba czuję lekki ból im bardziej zagryzam. I taką trochę "sztywność" w zębie. Czy to przejdzie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

przez dwa tygodnie od urazu należy stosować miękką dietę w celu odciążenia zęba - dolegliwości powinny maleć ale jeśli ząb będzie zmieniał kolor lub zaczną się samoistne dolegliwości w nocy trzeba się szybko zgłosić do stomatologa - po urazie wszelkie następstwa mogą się ujawnić nawet do 2 lat więc trzeba obserwować naszego "injwalide"
pozdrawiakj
lek.,lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po urazie ząb może być wrażliwy nawet do 2 lat. Powinien Pan przez najbliższe 2 tygodnie stosować dietę miękką, papkowatą - żeby nie przeciążać tego zęba. Jeśli nadal będą podobne objawy, proszę udać się do gabinetu stomatologicznego w celu diagnostyki ( RTG ).