Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szukam diety - ważę za dużo :(

Mam 13 lat, wzrost 161, a ważę 72kg ,za dużo .Mam trójglicerydy 159, a max to 150.W szkole jest mi bardzo ciężko ćwiczyć na W-F-ie, kłuje mnie w sercu ,czasami również kręci mi się w głowie, aż musze usiąść. :( BARDZO AE TO BARDZO PROSZĘ O POMOC :) O DIETĘ TAKĄ NA 1 MIESIĄC PROSZĘ:)

, 13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na otyłość. Przede wszystkim udaj się do poradni dietetycznej, gdzie dietetyk ułoży dla Ciebie indywidualną dietę. Odchudzanie na własną rękę w Twoim wieku i z tak dużą masą ciała nie będzie zdrowe i bezpieczne.

Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych.

Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję abyś wykonywała ćwiczenia nieobciążające stawów np. pływanie. Dodaj do tego spokojny spacer i ćwiczenia na określone partie ciała. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl 
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety