Szukam pomocy na moje objawy – co mi dolega?

Mam 18 lat. Od paru miesięcy wstając rano, wymiotuję, cały czas czuję nudności. W czerwcu trafiłem na oddział wewnętrzny. Zrobiono mi USG, gastroskopię, kolonoskopię, pobrano wycinki z całego przewodu pokarmowego. Wyniki nic nie wskazywały, podejrzewają zespół jelita nadwrażliwego. Dali mi leki. Po wyjściu ze szpitala wszystko się uspokoiło na około 3-4 tygodnie. Tydzień temu wstając rano, czułem straszne nudności, słabość, brak siły w rękach. Zdarzyło mi się jeden raz, że nieostro widziałem. Objawy się uspokoiły popołudniu. Odłożyłem te leki, myśląc, że one coś powodują lub za długo je używam ( D***, A***, D***). Na ulotce A*** wyczytałem, że mogę mieć takie objawy, więc odstawiłem wszystkie leki na parę dni. Za 2 dni znów powróciły objawy, więc udałem się do lekarza rodzinnego, który mi zlecił zrobienie badania dna oka. Więc udałem się do okulisty i wykonałem owe badanie, które nic nie wykazało. Dziś, kiedy piszę pytanie, znów mam objawy w postaci uczucia słabości. Proszę o pomoc! Pozdrawiam! Miałem też przeprowadzone badania krwi, moczu, kału i one też nic nie wykazały!

Tak szczegółowa diagnostyka nie wykazująca żadnych odchyleń od normy jest wskazaniem do przeprowadzenia konsultacji psychologicznej. Nawracające nudności, wymioty, bóle brzucha oraz zaburzenia widzenia mogą mieć podłoże psychogenne.
Ze względu na, mimo wszystko, najczęstsze podłoże somatyczne wspomnianych dolegliwości w pierwszej kolejności zawsze wykonywane są badania laboratoryjne, obrazowe i inne pozwalające wykluczyć wystąpienie zaburzeń narządowych. Jeżeli jednak wszystkie badania dają prawidłowe wyniki, należałoby się zastanowić, czy Pana objawy nie są spowodowane nerwicą wegetatywną lub innym zaburzeniem o podłożu psychogennym.

Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia z Panem szczegółowego wywiadu, nie ma możliwości postawienia rozpoznania w trakcie konsultacji internetowej, wskazana jest wizyta w poradni zdrowia psychicznego. Konsultacja ta jest również wskazana ze względu na podejrzenie zespołu jelita drażliwego, którego podstawą leczenia jest nie tylko modyfikacja diety, ale i psychoterapia.

Pozdrawiam