Szum i pisk w uszach oraz wynik MR mózgowia

Od września 2015 stopniowo coraz częściej zaczełem czuć szum-pisk w uszach a teraz słyszę cały czas.Wczerwcu Trafiłem do szpitala z zawrotami zaburzeniami głowy."Badania MR mózgowia wykazały w istocie białej i podkorowej rozsiane(co najmniej 20)hyperintesywne ogniska..Aktywnych plag nie stwierdza się".Stwierdzono SM.TSH i wit.B12, Doppler żył szjnych w normie,RTG kręgos.szyjnego dyskretne zmian.zwyrodn. 1.Czy te szumy, to problemy laryngologiczne?2.Czy powinienem zrobić jakieś jeszcze badania ?

Musimy dłużej porozmawiać. Nie wiem jaki masz zawód, nie wiem czy pracujesz w hałasie, nie wiem, nie wiem...jakie masz choroby, nie wiem jak się rodziłeś, nie wiem czy Twoja mama nie chorowała jak była w ciąży itd, itp.....takie tam ważne drobiazgi. Nie widzę Twojego badania słuchu. Zrób badanie krwi na boreliozę i tasiemca /bąblowiec/. Przyjedź. Zadzwoń.

Jeżeli rozpoznano SM to rzadko ale zdarza się, że szum i pisk mogą być związane z SM. Należy jednak wykluczyć współistniejące uszkodzenie w obrębie ucha lub konflikt naczyniowo-nerwowy. Proszę udać się na konsultację laryngologiczną.