Szum w prawym uchu a zęby

Witam Państwa; Kilka lat temu (3-4 lata) byłem przeziębiony i to raczej była pora zimowa, bolało mnie ucho prawe, poszedłem do lekarza i przepisał mi lek aby wpuszczać do ucha i ok. W między czasie któregoś dnia leciała mi krew z nosa ( nie leciała mocno), miałem także przeziębienie ale temperatury nie było. Od tamtego czasu mam szum w prawym uchu. Przeczekałem z tym szumem kilka miesięcy i w lipcu kiedy wybierałem uczelnię to tego samego dnia udałem się do szpitala ponieważ miałem wizytę u audiologa bo laryngolog nic nie znalazł( nie twierdził jak ja, że zatkane ucho jest). Miałem specjalistyczne badania słuchu, ucha prawego i lewego. Wynik był taki, że w prawym uchu był ubytek słuchu ale minimalny a mniejszy w lewym uchu (prawie go nie było ale był). Nie pamiętam ile procent ubytku w prawym uchu ale tak wykazało. Audiolog powiedział, że można tylko i wyłącznie operacyjnie to wyleczyć a lekami zmniejszyć szum. Po roku udałem się ponownie do innego instytutu co daje bezpłatne badanie uszu i te same testy były co w szpitalu (na zasadzie puszczania impulsów w słuchawkach) i nie wyszło abym miał ubytek w prawym uchu, lecz ostatni punkt był na granicy (nie pamiętam jak to się nazywa). Szum mi tak bardzo nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się do tego ale czemu napisałem w temacie o zębach? Ponieważ przestałem leczyć jeden ząb i teraz czasem pobolewa i to trwa jakiś czas(2 lata). Pytanie brzmi: Czy od zęba może być szum w uchu? Dodam, że w prawym uchu mam takie ciepło i wydzielinę płynną, czuję paznokciem jak by wewnątrz coś było a laryngolog nie widzi, mówiąc jak wyżej napisałem, że ucho zatkane nie jest. Co tak naprawdę może być? Ucho mnie nie boli w trakcie szumu, szum nie jest głośny ale go słyszę. Lekarze twierdza że to od muzyki. Proszę o odpowiedź Pozdrawiam Radek

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno rozsądzać o obecności wydzieliny w przewodzie słuchowym bez możliwości badania -jeśli laryngolog -po badaniu- twierdzi, że przewód jest drożny, to najprawdopodobniej tak jest-w przeciwnym razie niedosłuch byłby poważniejszy-co nie musi oznaczać zupełnego braku wydzieliny w przewodach słuchowych.

Źródła szumu usznego również są niejednorodne-mogą wynikać z zaburzeń błędnikowych (powinien ocenić laryngolog), czy też krążenia mózgowego , wreszcie ze zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa.
pozdrawiam