Szum w prawym uchu u 29-latki

Wczoraj brało mnie lekkie przeziębienie a dzisiaj obudziłam z dziwnym szumem w prawym uchu. Tak jakby mi z niego powietrze wylatywalo. Kiedy ucisne ręką węzły chłonne i migdalek szukam ustępuje, gdy puszczę, znowu jest. Migdalek mam nieco powiększony ale nie boli mnie. Nie jestem przeziębiona, czuję się dobrze. Czy to z powodu tego migdalka tam mam?

Lek. Bartosz Domagała

Tak, migdałek może uciskać na trabkce słuchową i wywoływać subiektywne objawy ze strony uszu. W razie nieustępowanie dolegliwości konieczne badanie fizykalne u laryngologa bądź w POZ