Szum w uchu i irracjonalne odczucia

Od 3 dni coś nastukuje w prawym uchu tak jakby ciśnienie tam skakało czy coś, o co może chodzić? Wcześniej miałem też taki problem że w nocy ciągle mi szumiało w prawym uchu i nadal szumi (woskowina usunięta ostatnio u lekarza) a objaw nadal sie powtarza.Czy to coś poważnego? A i jeszcze jedno, mam nerwicę lękową i ją leczę i wiele się poprawiło ale czasami mam uczucie jakbym nie był w prawdziwym życiu, albo jak idę to pojawiają się dziwne pytania typu jakim cudem ja chodzę, czy to normalne?

Podobny objaw może pojawiać się na tle emocjonalnym (nerwicowym). Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej, szczególnie jeśli lekarz wykluczył somatyczne podłoże objawów.