Szum w uszach i zawroty w głowie

zatykaja mi sie uszy, słysze szum w uszach, kręci mi sie w głowie a niekiedy robi mi sie słabo. mam 13 lat i jeszcze nie byłam u lekarza, czy jest sie czym przejmować ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieje wiele znanych przyczyn występowania szumów usznych oraz pozostałych objawów jakie zgłaszasz. Liczne sprowadzają się do uszkodzenia w różnych mechanizmach komórek rzęsatych znajdujących się w ślimaku. Jednak nadal w dużej części przypadków nie udaje się określić etiologii tego schorzenia. Objawy mogą pojawić się między innymi na skutek: chorób zapalnych, nadciśnienia, nadkrwistości, a także guzów mózgu. Koniecznie skonsultuj się z lekarza rodzinnym.