Szumy i mrowienie w głowie - co mi dolega?

Witam. Od dwóch lat męczą mnie szumy i mrowienie w głowie. Przez cały czas mam uczucie, jakbym miała głowę z kamienia. Do tego zdarzają się drętwienia nóg i rąk (ta przypadłość trwa przez chwilę). Miałam robiony rezonans głowy - wynik wyszedł super. Miałam także robione EEG głowy i podobnie - wynik super. Byłam u okulisty, laryngologa i także nic. Neurolog także powiedział, że on tu nic nie widzi. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to jest? Bardzo proszę! Albo gdzie się udać, na jakie badania jeszcze? Z góry dziękuję! Marta

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wydaje się, że miała Pani przeprowadzoną właściwą diagnostykę. Zdarza się, że mimo licznych badań nie udaje się wykryć przyczyny takich dolegliwości jak szumy uszne. Najważniejszy jest jednak fakt, że wszystkie poważne powody występujących objawów zostały wykluczone. Możliwe jest, że na szumy uszne pomogłyby Pani leki poprawiające krążenie mózgowe.

Drętwienia kończyn (zwłaszcza obustronne) mogą wiązać się ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, a diagnostyka zmian zwyrodnieniowych obejmuje wykonanie np. badania RTG czy rezonansu magnetycznego kręgosłupa.