Szumy uszne a podwyższone ciśnienie

witam, od stycznia słyszę lekkie szumy w uszach (jak jest cicho), do tego pulsuje mi w lewym uchu raz na jakiś czas, zw jak mam podwyższone ciśnienie 130/85. jestem dość szczupła, staram się zdrowo odżywiać i ćwiczyć. laryngolog powiedział, że wszystko ok, morfologia też w normie (nieznacznie podwyższony cukier, dobry cholesterol). Niby nic mnie nie boli, ale to pulsowanie powoduje, że nie mogę się skupić i rujnuje mi życie, ostatnio pojawia się przynajmniej raz w tygodniu. Czy to coś poważnego?

konieczna jest poszerzona diagnostyka, USG tetnic szyjnych - mgoę byc zwęzenia dajece szum i rozonans głowy - może być to kłębczak. Wszystko możę- konieczna poszerzona diagnostyka