Szumy uszne po stosowaniu leków na nadciśnienie

Rozpoznano u mnie rzekomą niedoczynność przytarczyc oraz nadciśnienie. Leczę się już od 10 lat. Przez pewien okres czasu (5 lat) nie brałem żadnych leków na nadciśnienie tylko suplementy wapnia i witaminy D. Po ponownym przyjęciu leków na nadciśnienie 2 lata temu (Verospiron, Prestarium, Bisocard, Amlozek) przez 2 tygodnie dostałem szumów usznych w lewym uchu, które mam do dzisiaj. Zaraz potem je odstawiłem. 2 tyg. temu dostałem nowe leki i pogorszyły się szumy. Co to może być?

Jeśli ma pan nadciśnienie to powinien pan je leczyć. Może dochodzić do takiej sytuacji, że organizm jest przyzwyczajony do wysokiego ciśnienia. Po jego obniżeniu czasem dochodzi do przejściowego pogorszenia samopoczucia. Po pewnym czasie organizm ponownie adaptuje się do ciśnienia prawidłowego i wszystko jest ok. Czasem istnieje potrzeba stopniowego dodawania leków. Szumu uszne mogą być wynikiem niedokrwienia mózgu z powodu niskiego ciśnienia właśnie.