Szumy uszne w 2 trymestrze ciąży

Od jakiegoś czasu piszczy mi w uszach. W ciągu dnia mi to już nie przeszkadza bo chyba zdążyłam się przyzwyczaić. Najwyraźniejsze jest w nocy, gdy jest cisza. Mimo szumu słyszę dobrze. Byłam u laryngologa, który nic nie znalazł. Myślał, że znajdzie czop z woskowiny w uchu i jak go usunie to problem zniknie, a tu nic nie ma. Skąd to się może brać? Jestem w 2 trymestrze ciąży i mam niskie ciśnienie, średnio 95/60. Czy to może stąd? Mój ginekolog wysłał mnie do laryngologa, żaden z nich nie pomógł.

Witaminy w ciąży

Renata GrzechociĹska

Witam.
Trudno postawić przybliżoną diagnozę, jeżeli laryngolog nie stwierdził niepokojących objawów w badaniu klinicznym, proponuję się nie denerwować. Może Pani zasięgnąć również opinii neurologa.
Pozdrawiam