Kobieta , 21 lat Witam. Mam 21 lat. Ostatnio pojawiło się u mnie dziwne uczucie w głowie. Niezależnie co w danym momencie robię, to zdarza się, że przez głowę (jakby cały mózg) przejdzie sekundowy impuls, który odczuwam jakby był to impuls elektryczny/jakby ktoś mnie poraził prądem. Niekiedy czuję w trakcie tego ból. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale każdego dnia piję 1 tabletkę magnezu, ponieważ mam ciągły niedobór. Co może być tego przyczyną? Jakie badania powinnam wykonać?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: