Szumy w uszach i ucisk w uchu

Witam od 12 miesiecy mam szumy w uszach i glowie robilam badania sluchu mam leki nie dosluch na prawe ucho ale natezenie szumu mam bardziej w lewym uchu jak wezme lek na uspokojenie troche mi pomaga ale nie na długo nie wiem jakie badania mam wykonac by wiedziec co tak naprawde jest przyczyna tych szumow i czuje ucisk w lewym uchu w srodku

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szumy uszne mogą mieć podłoże laryngologiczne, neurologiczne jak i psychogenne. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą otolaryngologiem.