Szwy po usunięciu ósemki a antybiotykoterapia

Witam. Trzy dni temu miałam usuniętą nie wyrośniętą prawą dolną ósemkę.Założono mi kilka szwów,zażywam antybiotyk: Amotaks, Multical i Ketonal. Opuchlizna jest duża ale powoli schodzi.Temperatura ok. 38 stopni. Dziś zauważyłam że z rany sączy się żółtawy i słonawy płyn .Czy mam się czym martwić? wizytę u stomatologa na zdjęcie szwów mam po siedmiu dniach od zabiegu.

Witam. Prawdopodobnie zabieg był trudny i stąd wywiązał się się stan zapalny. Jest Pani pod osłoną antybiotykową a rana się oczyszcza, jeśli temperatura nie wzrośnie i obrzęk będzie się zmniejszał - radzę poczekać. Jeśli objawy się nasilą proszę wcześniej udać się do dentysty.

Witam.
Sugeruję ,żeby udać się wcześniej do gabinetu,w którym był wykonany zabieg celem sprawdzenia przez lekarza czy gojenie przebiega prawidłowo i czy szwy nie uległy rozejściu.Proponowałbym DELIKATNE ,ostrożne płukanie płynem Eludril.Do kupienia w aptece.Stosować należy według rozcieńczenia zalecanego w ulotce.