Szybka dieta?

Cześć, Mam 14 lat, wzrostu 160cm i ważę 60 kg. Chciałabym zrzucić około 10kg. Chciałabym ważysz coś około 50. W ciągu tego roku przytyłam ponad 7 kilogramów i teraz żałuję. Proszę, pomóżcie i proszę najlepiej bez jakiś eksperymentów, co do jedzenia. :)
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 23,4 i odpowiada wartości 90 centyla, co oznacza, że jest to maksymalna masa ciała jaką możesz mieć i powyżej niej rozpoznaje się nadwagę.

Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać, by uniknąć nadwagi.  W Twoim wieku nie wolno Ci eksprymentować z dietami, ponieważ rozwijasz się i mogłabyś sobie tylko tym zaszkodzić. Prawidłową masę ciała powinnaś uzyskać wpowadzając zdrowe nawyki żywieniowe do swojego jadłospisu oraz zwiększając dawkę ruchu:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Zrezygnuj ze słodyczy i deserów, fast foodów, słonych przekąsek, słodzonych napojów, tłustych serów i tłustego mięsa, śmietany oraz innych wyskokalorycznych potraw. Podstawą Twojego jadłospisu powinny być produkty z pełnego ziarna, warzywa i owoce, chudy nabiał oraz chude mięso. Jedz zgodnie z piramidą żywienia.
To nie może być ,,szybka dieta'',  to mają być trwałe zmiany na długie lata. Dzięki nim zchowasz zdrowie i sylwetkę.

Ruszaj się jak najwięcej. Polecane sporty to jazda na rowerze, pływanie, bieganie, spacery, aerobik.

Pozdrawiam