Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szybka utrata wagi a efekt jojo

Filip, 100 kg,184 cm wzrostu. Chciałbym zrzucić jeszcze 15 kg, staram się stosować zrównoważoną dietę, ale nie przekraczać 1600 kcal dziennie, nie przekraczać 100g białek, 200g węgli i 50g tłuszczy na dobę. Prawie codziennie, a czasami nawet 2 razy dziennie ćwiczę(bieganie, rower, pływanie, ćwiczenia siłowe), dietę stosuję od jakiegoś miesiąca i zgubiłem ok.5-6 kg. Zastanawiam się, czy tak szybka utrata masy nie doprowadzi do efektu jojo i nadmiernego spalenia tkanki mięśniowej kosztem tłuszczy?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Dostarczasz zbyt mało energii i białka aby ochronić muskulaturę. Pamiętaj, że kg adipocytów to 7000kcal- wychodzi 42tyś kalorii spalonych w miesiąc czyli 1400 kcal spalonych dziennie. Jeżeli dostarczasz 1600kcal netto a Twoje zapotrzebowanie wynosi równo 3000kcal to jest prawie okej, jeżeli nie - spalasz mięśnie. Im wolniej będziesz tracił kg tym lepiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy