Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szybka utrata wagi a efekt jojo

Filip, 100 kg,184 cm wzrostu. Chciałbym zrzucić jeszcze 15 kg, staram się stosować zrównoważoną dietę, ale nie przekraczać 1600 kcal dziennie, nie przekraczać 100g białek, 200g węgli i 50g tłuszczy na dobę. Prawie codziennie, a czasami nawet 2 razy dziennie ćwiczę(bieganie, rower, pływanie, ćwiczenia siłowe), dietę stosuję od jakiegoś miesiąca i zgubiłem ok.5-6 kg. Zastanawiam się, czy tak szybka utrata masy nie doprowadzi do efektu jojo i nadmiernego spalenia tkanki mięśniowej kosztem tłuszczy?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Indeks glikemiczny

Osoby odchudzające się i cierpiące na cukrzycę powinny zwracać uwagę na indeks glikemiczny potraw. Co to jest? Jak to określić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o indeksie glikemicznym.

Dostarczasz zbyt mało energii i białka aby ochronić muskulaturę. Pamiętaj, że kg adipocytów to 7000kcal- wychodzi 42tyś kalorii spalonych w miesiąc czyli 1400 kcal spalonych dziennie. Jeżeli dostarczasz 1600kcal netto a Twoje zapotrzebowanie wynosi równo 3000kcal to jest prawie okej, jeżeli nie - spalasz mięśnie. Im wolniej będziesz tracił kg tym lepiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy