Szybka utrata wagi - czy wskazana dla nastolatki?

Cześć. Mam 13 lat, 160 cm wzrostu i ważę 42 kg. Chciałabym schudnąć 2 kg w tydzień. Czy to możliwe? Bardzo mi zależy na szczupłych udach i płaskim brzuszku. Bardzo dużo ćwiczę. Nie jem zbyt dużo, ponieważ nie mam na to czasu i nie jestem głodna. Niekiedy na widok jedzenia robi mi się niedobrze. Lubię ćwiczyć, jestem najlepsza z klasy z w.f-u, zawsze jestem aktywna na nim. Niestety lubię słodycze=/... Mam chłopaka, który jest ode mnie o rok starszy i ma zgrabniejsze uda. To jest okropne. Proszę pomóżcie, co mam robić, żeby schudnąć 2 kg w tydzień?

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, bo Twoja masa ciała wskazuje na normę. Jeśli chcesz wysmuklić, ujędrnić i ukształtować swoje ciało, to tylko aktywność fizyczna! Wystarczy zapisać się na basen czy fitness 2 razy w tygodniu lub ćwiczyć w domu, ale wtedy być wytrwałym w postanowieniu. Nie stosuj żadnych diet, bo zazwyczaj skutkują efektem jojo, a dodatkowo mogą przyczynić się do niedoborów pokarmowych. Dodatkowo warto zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz w artykule  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.