Szybki spadek masy ciała

Witam!! Mam 27 lat 163cm wzrostu od paru lat mam niedowagę mianowicie ważyłam tak 48 - 49 kg (jem normalnie i mam apetyt). Jakiś tydzień temu weszłam na wagę i się przestraszyłam 46 kg obecnie moja waga to 45 kg robiłam usg tarczycy i jest ok moja mama mówi ze może to być cukrzyca proszę o poradę w poniedziałek zamierzam odwiedzić lekarza rodzinnego o jakie badania mogę poprosić i do jakiej poradni powinnam się zgłosić.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przyczyn spadku masy ciała jest wiele i niestety konieczne jest wykonanie pełnego badań, tj morfologia, AsPAT, AlAT, glukoza, TSH ( USG tarczycy nie jest wystarczające do diagnostyki zaburzeń hormonalnych), badanie ogólne moczu. Pozostałe badania zleci Pani lekarz rodzinny po zbadaniu Pani.

Nie wspomina Pani, czy oprócz spadku masy ciała odczuwa Pani jakieś inne dolegliwości. W cukrzycy zwykle występuje wielomocz, wzmożone pragnienie. W nadczynności tarczycy nietolerancja ciepła, kołatanie serca, bóle brzucha. Do postawienia wstępnych przypuszczeń co może Pani dolegać konieczne jest uszczegółowienie wywiadu.
Pozdrawiam.