Szybki sposób na płaski brzuch

Witam:) Mam 18 lat i ważę 68 kg. Chciałabym w dość szybiki sposób schudnąć by mieć płaski brzuch. Nie wiem jak za to się zabrać, nie wiem co jeść i w jakich porcjach. Proszę o pomoc.

Witam, szybkie odchudzanie nie jest dobrą drogą, a wynikające z niej konsekwencje powodują często efekt jojo. Racjonalne odchudzanie polega na obniżeniu podaży energii do takiego stopnia przy którym gubimy od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Zazwyczaj w przypadku kobiet o umiarkowanej aktywności fizycznej jest to dieta 1200-1500 kcal w zależności od wieku, stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Proszę przede wszystkim wprowadzić stałe, regularnie spożywane posiłki - 3 główne i 1-2 przekąski. Ważna kwestią jest także dobór produktów. Główne źródło energii stanowią węglowodany. Najlepiej wybierać pełnoziarniste pieczywo, makarony razowe, kasze gruboziarniste, brązowy ryż, płatki zbożowe. Oprócz tego warto sięgać po niskotłuszczowy nabiał - jogurty, kefiry, mleko, twarogi. Ser żółty jest także dozwolony, ale w ograniczonych ilościach. Jeśli chodzi o mięsa to najlepiej wybierać chude gatunki wieprzowiny - schab, polędwiczki, poza tym drób, cielęcina, królik. Tłuszcz powinien być dostarczany z olejów roślinnych, orzechów i pestek. Ograniczenie tłuszczów zwierzęcych powoduje obniżenie poziomu cholesterolu i poprawę kondycji układu krążenia. Porcję są też bardzo ważne. Dwie kromki chleba z wędliną i warzywami, 5 łyżek płatków i szklanka mleka to przykładowe ilości w diecie redukcyjnej. Proszę nie zapominać o warzywach i owocach. To doskonałe źródło witamin i błonnika pokarmowego.

Witam serdecznie,

Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie:
2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie
jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad
warzywa z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek
podobnie jak II śniadanie
kolacja
jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Powinna Pani również skupić się na systematycznej aktywności fizycznej, gdyż 70% sukcesu stanowi dieta zaś 30% aktywność fizyczna. Odpowiednio zbilansowana dieta wraz z ruchem da Pani gwarancję na wymarzoną sylwetkę
Pamięta Pani, iż trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk