Szybki wzrost tętna przy wykonywaniu ćwiczeń

Witam, jestem osobą aktywna, ćwiczę 4-5 razy w tygodniu od ok 3 miesiecy, jakiś czas temu kupiłam pulsometr, żeby kontrolować swoje tętno, wykonując kardio staram się trzymać tętno na odpowiednim poziomie ale zauwazylam że przy wykonywaniu niektórych rodzajów ćwiczeń moje tętno za każdym razem bardzo wysoko wzrasta, np rower górski wykonywany przez ok minute powoduje u mnie skok nawet do 239, srednio 230-235. Czy jest to niebezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak się Pani wtedy czuje? Proponuje dla pewności udać się do lekarza kardiologa lub rodzinnego. Po zapisie ekg będzie można coś więcej powiedzieć i zdecydować o konieczności wykonania próby wysiłkowej.