Szybkie bicie serca i pulsowanie klatki piersiowej podczas snu

Witam, Alicja 21 lat Ostatniego wieczoru nagle poczułam się bardzo wyczerpana i momentalnie zasnęłam, co było dziwne ponieważ od 2 lat mam problem z zasypianiem(zajmuje mi to zazwyczaj od 1h- do kilku godzin) I gdy wtedy zasnęłam , to po 20 minutach obudziło mnie bardzo szybkie bicie własnego serca i jakby duże pulsowanie całej klatki piersiowej. Po kilkudziesięciu sekundach przestało. Nie wiem co to mogło być i jestem zaniepokojona.

Jeżeli był to epizod jednorazowy - proszę włożyć go po prostu w spektrum swoich doświadczeń "zdarzyło się". Jeżeli jednak sytuacja będzie się powtarzać proponuję udać się do lekarza POZ, który zleci dodatkowe szczegółowe badania. Jeżeli nie znajdzie się przyczyna fizjologiczna takiego stanu, być może przydatna będzie także konsultacja z psychologiem, który będzie mógł wykluczyć bądź potwierdzić jakieś dolegliwości na tle nerwowym. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Od kilku lat ma Pani problemy z zasypianiem, stąd jak najbardziej namawiam na konsultacje u psychoterapeuty i/lub psychiatry, którzy po osobistym zbadaniu, będą w stanie zaproponować odpowiednie postępowanie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Postawienie diagnozy wymaga osobistej konsultacji i zabrania bardziej szczegółowego wywiadu. Jeśli niepokojące objawy się nie powtórzą, nie ma powodów do poświęcania im większej uwagi. Jednak jeśli taka sytuacja zdarzy się ponownie, zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą, aby stwierdzić, jakie są jej przyczyny.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,
Proponuję isać sie do lekarza rodzinnego w celu wykluczenia przyczyn natury biologicznej. Jeżeli badania nie wykażą istnienia problemu medycznego Pani objawy mogą byc symptomem zaburzeń lękowych takich jak nerwica lękowa.
Pozdrawiam