Szybkie bicie serca po wybudzeniu się ze snu

Witam! Często zdarza mi się że w nocy bądź nad ranem kiedy wybudzam się ze snu zaczyna mi strasznie szybko serce bić,pocę się i potrzebuje jakieś 10 min żeby się uspokoiło. Nie wiem czemu tak się dzieje i czy mam jakieś powody do niepokoju? Miesiąc temu miałam badane serce i wszystko jest w porządku.

Witam, postępowanie przy zgłaszanych przez Panią objawach jest następujące: w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu przeprowadzenia podstawowych badań diagnostycznych (poza zleconym badaniem serca). W przypadku, gdy wykluczone zostanie podłoże somatyczne należy rozważyć podjęcie psychoterapii, do czego Panią zachęcam, bowiem opisywane objawy mogą mieć podłoże nerwicowe. Proszę sobie zadać to pytanie, które kieruje Pani w mailu: "Czy mam jakieś powody do niepokoju"? ogólnie, w życiu? I jeszcze: Jak się Pani żyje? Co takiego dotyka tak mocno Pani serce, że potrzebuje 10 min. na uspokojenie? Proszę zadbać o siebie, Danuta Michalczyk