Szybkie i zdrowe przytycie

Dobry wieczór,chciałem zapytać w jaki sposób mogę szybko i zdrowo przytyć czy może jakieś odżywki bo cokolwiek bym nie zjadł to i tak po ok.30 min jestem w toalecie za swoją potrzebą.Ważę 68kg przy wzroście 180cm i pracuję jako budowlaniec

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Może Pan użyć nutridrinków (żywnosci medycznej do nabycia w aptekach) . Sa to preparaty dla osób chorych i rekonwalescentów o wysokiej kalorycznosci i nie powinny powodować biegunek. Jednak wpierw polecałabym kosultację z lekarzem POZ w celu wykluczenia chorób jelit ze względu na biegunki.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

radziłabym nieco zwiększyć białko, a także ogólną ilość kalorii w diecie. Zdecydowanie nie polecam odżywek białkowych, gdyż mogą one zbyt mocno obciążać nerki i wątrobę.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska

nie wystarczy spożywać produkty wysokokaloryczne by przybrać na masie ciała. Ważne aby dieta była zbilansowana całkowicie z uwzględnieniem Pana aktywności fizycznej (ma ogromne znaczenie przy wydatku energetycznym organizmu ). Powinien Pan zwrócić uwagę na produkty o małej objętości a niosące z sobą wysoką wartość odżywczą i kaloryczną tj. orzechy (mieszanka orzechów laskowych, brazylijskich, pecan, nerkowca z suszonymi owocami śliwek, moreli, żurawiny); polecam pestki słonecznika i dyni jako przekąskę pomiędzy posiłkami. owocowe sałatki z jogurtem greckim (winogrono, banany, brzoskwinia konserwowa), sery pleśniowe i typu camembert, serek mascarpone, śmietankę 18%-36% jako dodatek do zup czy ziemniaków. Masło do kanapek z razowego chleba, pesto jako dodatek do kanapek czy makaronów. Sałatki z dodatkiem ryb morskich (makrela, halibut, łosoś). Dieta ma być wysokoenergetyczna a lekkostrawna jednocześnie, zatem piersi z kurczaka, królik, dodatki kaszy jaglanej, jęczmiennej czy makarony pełnoziarniste. Warzywne sałatki z dodatkiem pestek słonecznika, dyni. 100% Soki owocowe jako dodatek do posiłku, słodzenie herbaty miodem. Wiele zależy od Pani preferencji smakowych i możliwości kulinarnych a także kondycji zdrowotnej. Warto też zweryfikowac stan zdrowia i poznać przyczynę Pana szybkiej przemiany materii, być może problem leży po stronie zdrowotnej organizmu. pozdrawiam