Szybkie męczenie oczu i astygmatyzm

Witam, choruje na astygmatyzm, przez długi czas nie chodziłem w okularach, gdyż mnie irytują. Teraz od jakiegoś czasu szybko mi sie oczy męczą, co powoduje ból. Nie siedze długo przed komputerem, najwyżej 2h telewizora również unikam na dłuższy czas, od tego czasu chodzę w okularach, ale to już nie pomaga. Mam pytanie, czypowinienem kupić jakis suplement czy tez krople do oczu, termin do okulisty mam dopiero na 19, a chciałbym szybciej odczuć ulgę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Zmęczenie oczu może wynikać z niewłaściwie dobranych okularów.
Przy długotrwałym korzystaniu z komputera oczy wysychają nadmiernie. Można stosować krople nawilżające. Jednakże nie rozwiąże to problemu niewłaściwych okularów.
Proszę udać się do okulisty.
Pozdrawiam