Szybkie męczenie się podczas wysiłku a niska prężność tlenu

Witam.Mam 36lat.W tym roku miała robione echo serca,holtera,test wysiłkowy i gazometrię .Echo serca wykazało łagodną niedomykalnośc zastawki trójdzielnej,RVSP:32.Niepokojąca jest gazometria PO2-62,5mmHg.Dodam,że jestem bardzo aktywna od 4lat,biegam ,jeżdże rowerem.Od pewnego czasu podczas wysiłku bardzo się męczęi mam wysoki puls 160 i nie mam poprawy w wytrenowaniu.Czy niska prężnośc tlenu ma na to wpływ i jaki jest powód zanizonej pręzności tlenu?Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zastanawiające jest to jaki wynik Po2 Pani otrzymała w zestawieniu z dotychczasową aktywnością fizyczną. Prawdopodobnie jest to wynik oznaczenia z ucha lub palca. Jeżeli oznacza się parametry z krwi tętniczej zwykle wynik jest większy. Niemniej jednak w tej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza gdyż sytuacja taka jest niepokojąca. Jak najbardziej może być to przyczyna osłabienia.